{Play}Samobadanie powinno być regularną czynnością każdej kobiety. Ma ono na celu dokładne poznanie budowy piersi, jak również zachodzące w nich zmiany podczas cyklu miesiączkowego. Regularne przeprowadzanie samodzielnego badania piersi pozwoli na wypracowanie prawidłowej techniki oraz sprawi, że będzie ono wykonywane coraz sprawniej i nie będzie zajmowało zbyt wiele czasu. Podstawą wiarygodności badania jest jego systematyczne przeprowadzanie raz w miesiącu. Obserwacja własnego organizmu i znajomość podstawowych zmian zachodzących w nim w poszczególnych okresach życia, pozwala na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości i chorób, które skłonią do odpowiednio wczesnego zgłoszenia się do lekarza i podjęcia ewentualnego leczenia.

Zachęcamy do indywidualnej nauki samobadania piersi na fantomach z omówieniem metod i zasad wykonania takiego badania. Dla części kobiet profilaktyka raka piersi jest tematem intymnym i nie potrafią w większym gronie o tym rozmawiać. Indywidualne podejście pomaga w budowaniu odpowiedniego klimatu do podjęcia trudnych rozmów dotyczących raka piersi. Kobiety po takich zajęciach uświadamiają sobie jak niezmiernie ważna jest systematyczna i wnikliwa obserwacja własnych piersi, wykonywanie samobadania oraz badań profilaktycznych.

Jeśli jesteś zainteresowana: zadzwoń do punktu informacyjnego (12) 614 33 55 lub zapytaj o naukę samobadania wykonując badanie mammograficzne.